У Старому місті Виноградар завжди був транспорт. Розкопки не виявили асфальту тих часів, відтак це був повітряний транспорт. Зручний та швидкий повітряний транспорт Виноградаря давніх часів мав певні недоліки. По-перше, перевозив він лише вантаж з пір'я, по-друге, восени летів у теплі краї. Зараз ніякого дивовижного транспорту не маємо, але хотілося б, аби було чим пишатися. До речі, можливо маємо такий транспорт: красиві машини, гучні мотоцикли, електромобілі або ж навіть парусники. Розкажіть нам про цей транспорт на нашему форумі. Було б цікаво створити індивідуальний, суто виноградарьский транспорт. Яким він має бути? Чекаємо на ідеї та пропозиції на формі.
Що ми можемо змінити самостійно? Можемо спробувати знайти інвестора і створити мережу автоматичних пунктів прокату велосипедів, як це зроблено в Парижі, Лондоні, Ліоні, Берліні та багатьох інших містах світу. Любиш велосипеди? Допоможи розвинути цю ідею!

 Окрім велосипедів, чому б не розвивати екзотичний та символічний транспорт: конячка, старовинна машина, електромобіль, автомобіль на дровах, веломобіль (багато людей крутять педалі в кузові), саморобний тролейбус тощо. Цей транспорт функціонуватиме постійно, буде щось на кшталт таксі по Виноградарю. Плата за проїзд — цікава ідея, шоу, розвага, яка знімається на відео.

Також необхідно звернути увагу на маршрутний транспорт, а саме - спрощення формальностей до рівня декларування. Жодних технічних або організаційних вимог до перевізників, окрім надійної ідентифікації особи засновників (реального бенефіціара), водіїв та всіх відповідальних за безпеку. Перевізник має декларувати відповідність стандартам безпеки, публікувати офіційну документацію за підписом відповідальних осіб про процедури перевірки безпеки (особа, що підписала, несе персональну відповідальність), опублікувати офіційні правила та умови користування своїм транспортом. Загальне правило: ми нічого не перевіряємо, а ви не брешете. Якщо збрехали — жорстка відповідальність. Перевірити може пасажир або міліція, якщо ДТП або якесь інше ЧП.

Не треба забувати і про розвиток великого міського транспорту, який має повністю замінити маршрутки. Маршрутки, там можуть мати альтернативні маршрути з невеликим навантаженням.

Окрім вішеперерахованого необхідно розхробити проект шкільного автобусу, щоб зробити пересування маленьких мешканців Старого Виноградара більш зручним та безпечним.
Ми мріємо мати хороші дороги на Виноградарі. Бажано всюди, але треба з чогось починати. В цьому нам допомагає проект УкрЯма. Сфотографуйте недолік дороги, завантажте на сайт та вкажіть точну адресу: УкрЯма використає ці дані для юридичного процесу, який зазвичай завершується ремонтов дороги. Нажаль, не всі дорожні дефекти можуть бути виправлені експлуатуючими організаціями в розумний строк (хоча мали б!). Альтернативний варіант — відремонтувати за свій кошт, звернувши увагу на питання якості робіт та гарантії. Так само, УкрЯма пропонує такий сервіс та бере на себе юридичну та організаційну сторону питання.
Правила дорожнього руху призначені для збереження життя та здоров'я. Нажаль, не всі їх дотримуються, що призводить часом до трагічних наслідків. Як кажуть, ДАІшника до кожного водія не приставиш, проте ніщо не заважає самому стати на сторожі дотримання правил. Побачив порушення правил — зателефонуй на “гарячу лінію” Старого міста Виноградар або завантаж матеріали про це прямо тут (форма): фото/відео, місце (карта + адреса), номер машини, яке порушення, опис подій. Активісти передадуть цю інформацію в ДАІ від вашого імені та проконтролюють, аби з боку ДАІ була належна реакція. На Виноградарі запросто можна їздити за правилами, немає жодної необхідності порушувати. Зареєстровані порушення.

Задля безпеки руху необхідно запровадити та дортимуватися простих правил організації руху:
- необхідна окрема полоса для велосипедитів.
- лівий поворот лише з окремого ряду. І взагалі, під час руху по головній дорозі на смузі руху не має виникати перешкод, що можуть змусити змінити ряд.
- потрібні "кишені" для всіх зупинок і громадського, і іншого транспорту.
- необхідно встановити перешкоджаючі технічні засоби для заборонених правилами маневрів (наприклад, бетонний блок): якщо десь можна їхали лише прямо, мають стояти напрямні пристрої так, аби інакше, ніж прямо, не поїдеш.
- раціональні обмеження швидкості (більше, ніж 60) + нагадування про це обмеження (60) там, где це має зміст.
- розмітка, що вказує напрямки руху на перехрестях.
- прибрати електроопору на перересті пр. Правди та Порика.
- кольорова схема розпізнавання напрямку маршрутки здалеку.
Ми можемо зробити Виноградар більш виразним та впізнаваним за допомогою дорожніх знаків індивідуального проектування. Зокрема, буде красиво, якщо позначити межі Виноградаря дотепними знаками. (зображення знаку: “Виноградар. 20 років без виноградників”. Або “Виноградар. Населення десь 120 тисяч”). Окрім цього, ми можемо суттєво покращити навігацію для туристів та гостей Виноградара, розмістивши відповідні вказівники. Де та які? Потрібні ідеї та практична допомога в реалізації цього проекту.
Дуже гарно і корисно було б спроектувати зупинки громадського транспорту та зупиночні комплекси для Виноградаря. Основні вимоги при проектуванні:
- дешеві в виготовлені
 - легко обслуговуються та ремонтуються
 - є елементом вуличної безпеки (камери відеонагляду, інтернет).

Встановити їх буде доволі дорого, і з цим питанням ми можемо звернутися до влади, проте розробити дизайн може пошановувач нового старого Виноградаря. Запрошуємо пртняти участь в конкурсі!
Багато з нас на машині їздить поодинці, часто в одному напрямку. Інколи — лише до метро. В багатьох цивілізованих країнах сусіди підвозять один одного, якщо напрямок співпадає (машина, де більше однієї людини, може використовувати так звані “діамантові смуги” http://en.wikipedia.org/wiki/Diamond_lane ). З вечора домовилися — зранку поїхали. Сьогодні на машині одного, завтра — іншого. Це не лише заощадження на паливі, але й розвиток добросусідських відносин. Вітайтеся з сусідами! Спілкуйтеся з сусідами. Одного дня хтось з них може врятувати ваше життя. Домовлятися тут.
Ми закликаємо кожного використовувати свої юридичні знання, добрі знайомства, інструменти тиску на владу, аби привернути увагу влади до наступних питань:
- встановлення нових зупинок, які ми розробимо
- дерегулювання приватного та комерційного транспорту
- розвиток великого міського транспорту, який має повністю (або майже повністю) замінити маршрутки
- перенести електроопору, що на перехресті проспекту Правди та проспекту Порика, аби уникнути звуження дороги.

 Інші побажання, над якими варто попрацювати:
 - розмітка на перехрестях, особливо на складних, аби показати напрямки руху та уникнути ДТП;
- обов'язкова окрема смуга для повороту ліворуч, аби не затримувати рух транспорту, що не повертає;
- “кишені” для всіх зупинок і громадського, і іншого транспорту.