Територія

Територія та земля Виноградаря - предметом особливої та найголовнішої уваги, адже саме територія, її благоустрій, будівлі на ній і визначають сприйняття Виноградаря. 

Кордони Виноградаря мають бути чітко визначені, складені карти та схеми, встановлені відносини з автивістами/громадами у прикордонних районах. Це все має дуже велике значення, оскільки наша концепція буде чітко обмежена цими кордонами, буде діяти лише в їх межах. Всі зв’язки з іншими територіями лише на вигідних Виноградарю умовах. 

Новими кордонами Виноградаря є: вул. Газопровідна від. вул. Синьоозерної до Великої Кільцевої дороги, Велика Кільцева дорога (від Газопровідної до вул. Пущі-Водицької, вул. Пуща-Водицька від Великої Кільцевої дороги до вул. Вишгородської, вул. Вишгородська від Пуща-Водицької до вул. Мостицької, вул. Мостицька, вул. Новомостицька, відрізок від кінця Новомостицької до заправки “КЛО” на Маршала Гречка, відрізок від запраки “КЛО” до рогу Газопровідної та Синьоозерної. 

Необхідно чітко позначити кордони на місцевості, аби перетинаючи їх, цього не можливо було не помітити. Дорожні знаки та розмітка на дорогах, пофарбування прикордонних будівель тощо. “Виноградар. Край цивілізації”. “Виноградар. Колись тут були виноградники”. “Виноградар. (картинка тролейбуса №18) Прямі рейси на Майдан”. “Виноградар. Жодного музею”. “Виноградар. У нас є базар”. “Тут Виноградар. Прямо - Оболонь”. “Vynohradar. Ahoj, Praha Vinohrady!”. 

Має бути створена геоінформаційна система, що обліковує всю територію з усіми розташованими на ній об’єктами з найдетальнішою інформацією про них. Починаючи від земельних ділянок, їх власників (розпорядників), включаючи дороги, місця загального користування, будинки, прибудинкові території, дитячі майданчики та всі об’єкти на них, малі архітектурні форми (урни, лавички, торгівельні павільони). 

Дозвілля та зовнішній вигляд.

Виноградар має бути придатним для піших та велопрогулянок. 

Необхідно запровадити WiFi мережі для доступу в Інтернет. 

Створити оглядовий майданчик (наприклад, на даху буд. 19А по пр. Правди). 

Всі рівні поверхні покрити графіті. 

Організації та заклади, що мають туалети, мають надавати безкоштовний доступ до них всім бажаючим (хто може дозволити собі - платить). Також необхідно встановлювати нові туалети.

На найбільш яскравих місцях вулицях встановити табличку, що пояснює походження назви вулиці. Також таблички мають бути встановлені на всіх будинках (дизайн може бути індивідуальним)

Потрібно інформувати жителів та гостей Виноградаря про його історичні пам’ятки (історичні розкопки, давні криниці з чистою водою) а також створювати нові. Наприклад:

– Стара машина, що висить на будинку. О 12 вона заводиться і стріляє. Колеса крутяться. 

– Інсталяції 

– Динамічні шоу: лазерний проектор, повітряні кульки, фонтан. 

– Беспілотний літак, що регулярно літає проміж багатоповерхівок по маршруту. Ним можна керувати через інтернет (політ по камері) або з пульта. 

– Тир: стрільба по повітряним кулькам з пневматичної гвинтівки. 

Створити кінотеатр та музей Виноградара, проводития виставки сучасного мистецтва Виноградаря. Спроектувати спочатку простенькі, а надалі більш серйозні пам’ятники.

Створити проект платіжної картки Виноградаря, якою можна буде розраховуватися у місцевих закладах харчування та за доставку їжи з них. Проводити“сліпі тести” та фестивалі їжі та напоїв. 

Благоустрій і чистота.

Тротуари, проходи, переходи - всі місця, де можливо рухатися пішки, мають бути зручними для руху в будь-яку погоду, в тому числі з дитячими візками, легко механізовано прибиратися від снігу. За для досягнення цієї мети необхідно залучати громади до фінансування цих заходів з подальшим відшкодуванням коштів за рахунок місцевої адміністрації. 

Планується оголосити конкурс на дизайн урн. Відслідковувати наявність урн відповідно до правил благоустрою. Слідкувати за іх наповненістю та регулярно очищувати. Створити підземні сміттєзбірники.

Безпека

Край важливо забезпечити освітлення на всіх вулицях, тротуарах та у дворах. Проводити відеонагляд у найбільш проблемних місцях, а згодом і повне покриття території Виноградаря відеонаглядом. Створити народних дружин незалежних від державної мілції, громадських інспекторів та наділення їх повноважннями від імені громади: нічне патрулювання, робота з відеонаглядом.